Nieuws uit de OSBO

01 jul 2021 13:58 | Geplaatst door Marcel | Geen reacties | Reageer

Gisteravond was de halfjaarlijkse vergadering van de OSBO. Twee punten zal ik even kort beschrijven.

De externe competitie was de afgelopen 3 jaar een proefsamenwerking tussen SGS, SBO en de OSBO. Gisteravond was de evaluatie en er is binnen de OSBO voor gestemd om deze SOS-competitie samen door te zetten. De SBO had dinsdagavond al voor gestemd, vanavond stemt de SGS nog.
De opzet van de competitie is wel gewijzigd ten opzichte van de afgelopen 3 jaar.
De viertallen en achttallen zijn samengevoegd in een enkele competitie, dit om de soms lange reistijd terug te willen brengen. De hoofdklassen en eerste klassen bestaan aankomend jaar uit achttallen, de lagere klassen uit zestallen. Het is nog even afwachten in welke klasse ons eerste team terecht komt.
De poules bestaan uit 10 teams, dat betekent 9 wedstrijden per seizoen, waarvan de laatste begin mei kan zijn.

Binnen de KNSB is afgelopen najaar besloten het Schaakmagazine niet meer in papieren vorm uit te geven, enkel nog digitaal. Minder bekend is dat dit enkel besloten is voor dit kalenderjaar, later dit jaar wordt hier een permanent besluit over genomen in de bondsraad. Het is mogelijk voor clubs binnen de OSBO om in de volgende OSBO-vergadering hun mening hierover te geven, die wordt dan meegenomen naar de bondsraad.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Kalender

 • 21 mei 2024
  19:30 Laatste ronde interne competitie.
 • 28 mei 2024
  19:30 Slotavond seizoen 2023/2024.
 • 3 september 2024
  19:30 Jaarlijkse ledenvergadering in Lunch-Café op de Vrolijkheid.
 • 10 september 2024
  Eerste ronde interne competitie.

Kom langs

Lunch-Café op de Vrolijkheid, Ossenkamp 5

Lunch-Café op de Vrolijkheid, Ossenkamp 5

Interne competitie: dinsdagavond
Externe competitie: dinsdagavond
Tijd: 19:30 - 23:30
Lunch-Café op de Vrolijkheid
Ossenkamp 5, Zwolle

Pegasus 2 slotronde 9 april 2024 in Ermelo

Pegasus 2 slotronde 9 april 2024 in Ermelo

Pegasus 2 slotronde 9 april 2024 in Ermelo